15 pluginů pro WordPress, které se vyplatí znát

wordp_plug_in

WordPress používám již několik let. Tento redakční systém mě učaroval svou flexibilitou, ale hlavně svými nekonečnými možnostmi skrze pluginy. Komunita je obrovská a vnikají stále další a další vylepšení. Je několik pluginů, které používám často a rád. Několikrát mi vytáhly trn z paty a někdy i z jiných míst. Níže jsem sepsal můj seznam. Kdo vyzkouší, neprohloupí. Kdo nevyzkouší, tak dostane za kamaráda rc4 a to bych nikomu z vás nepřál.

 

Wp anything slider
Šikovný plugin, který lze vložit do widgetu nebo příspěvku. Rotovat můžete citáty příspěvky atp. Lze editovat v HTML a nastavovat dle potřeb.

 

Random Text
Náhodný text, který se bude zobrazovat buď pokaždé načtením stránky nebo rotovat např. každých 5 sekund na jiný. Hodí se na citáty, videa atp. Editace možná v HTML a možnost vložit do widgetu.

 

Page Links To
Tento plugin dokáže změnit odkaz v horním či bočním menu na jinou webovou adresu. To samé umí i s názvem článku.

 

Breadcrumb NavXT
Drobečková navigace pro web. Užitečné pro orientaci návštěvníků.

 

TinyMCE Advanced
Plugin vylepšuje editační nástroj při psaní textů ve WordPressu. Lze přidat funkce a tlačítka dle vlastních požadavků.

 

Under Construction
Potřebujete předělat web a nechcete, aby vám někdo koukal pod ruce při tvorbě? Přesně k tomuto účelu se hodí Under Construction plugin. Umí také vpustit na web jen některé registrované uživatele nebo dle IP adresy povolit vstup. Stránku o předělávání webu lze editovat v HTML k obrazu svému.

 

WP-Polls
Editovatelné ankety, které lze pohodlně spravovat. Dobrý přehled, možnost vložení do widgetu.

 

Akismet
Tak jako Superman chrání nebohé lidi z oblohy, tak Akismet ochrání váš web od spamu v komentářích. Bdí, když my spíme a nezná odpočinku. Děkujeme ti Velký Akismete! Nutná registrace na jejich webu pro unikátní API klíč.

 

Disable Title
Plugin pro vypnutí nadpisu na hlavní stránce, u článku, příspěvku, v kategorri, archivu, v menu, ve widgetech. Například u editace článku musíte aktivovat v horní liště Nastavení zobrazených informací/aktivovat Title settings a poté dole si vyberete, co chcete vypnout za titulek. Velmi šikovná věc a nemusíte předělávat šablonu.

 

ShareThis
Služeb pro šíření a sdílení obsahu je mnoho. Jsou lidé, kteří nepoužívají jen Twitter a facebook. Pro tyto účely stačí jen jedna malá zelená ikonka a návštěvník si již vybere dle svého uvážení.

 

Most And Least Read Posts Widget
Plugin, který zobrazí v bočním widgetu ty nejnavštěvovanější články z vašeho webu. Pro návštěvníky lákavé a pro vás indikace, co se líbí.

 

PhpSword Favicon Manager
Několikrát se mi stalo, že Fav ikona nešla tradičně nastavit nahráním přes FTP. Tento plugin to pohodlně nastaví za vás přes administraci. Stačí jen vybrat obrázek z počítače a je hotovo.

 

Reveal IDs
Když potřebujete zobrazit v admin menu ID stránek, článků, komentářů, kategorií atp.

 

jQuery Colorbox
Galerie pro nahlížení obrázků v daném článku. Zvětší fotku z miniatury a lze projít, jako v galerii, všechny obrázky. Několik šablon, česká lokalizace.

 

NS Cloner – Site Copier
Dokáže duplikovat web během chvilky. Hodí se například, když si vytvoříte CZ web a chcete vytvořit EN jazykovou verzi – CZ web naklonujete, přejmenujete a spravujete přes admin menu zvlášť, aniž byste narušili CZ verzi. Ladné řešení oproti jiným translatorům (WPML, qTrasnlate).

1 komentář u 15 pluginů pro WordPress, které se vyplatí znát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web