Browse to save – jak odstranit tento adware

MS_MP

Dnes jsem už ztratil trpělivost s prohlížečem Internet Explorer 10. Stále mi vyskakovala na Youtube před spuštěním reklama (i na jiných webech), která se odpočítávala po dobu 10 sekund nebo se otevírala samostatná reklamní okna. Používám i ostatní prohlížeče, ale pro některé věci je potřeba pouze IE.

 

Dle oficiálních postupů stačí:

1) Nástroje (Alt + X) / Spravovat doplňky / Panel nástrojů a rozšíření

2) Zde si vyberte doplňek „Browse to Save“ a dáte „Zakázat“ nebo vlevo dole vybrat „Další informace“ a dáte „Odebrat“
* Může se ale stát, že bude tlačítko „Odebrat“ neaktivní nebo tam doplňek „Browse to Save“ ani nebude (můj případ).

3) Dále se doporučuje Obnovit Internet Explorer do výchozího stavu (před tím si zálohujte oblíbené stránky)

4) Nástroje (Alt + X) / Možnosti internetu / Upřesnit / dole zvolíme tlačítko „Obnovit“ / zašrtneme „Odstranit osobní nastavení“

Obnovit_IE

 

Mě pomohlo:

Oficální postup uvedený výše, mi nepomohl. Tento adware byl někde v pc, ale ne pod názvem „Browse to Save“. Byl někde v jiných programech. Počítač jsem nechal překontrolovat antivirem Microsoft Security Essentials a pro jistotu jsem ho pročistil ještě nejnovější verzí programu CCleaner. Adware tam stále někde byl. Zkoušel jsem i odinstalovat IE 10 a downgradovat na IE 9. Nepomohlo to a otravná reklama tam byla stále. Nakonec jsem narazil na tento návod č.1 nebo návod č.2, jak dokonale vyluxovat tohoto softwarového škůdce z počítače. Nepodstoupil jsem celou uvedenou proceduru, ale rovnou jsem vyzkoušel čistič registrů „AdwCleaner“. Je zdarma, ke stažení zde. Nemusíte ho ani instalovat, stačí jen spustit „adwcleaner.exe“.

adwcleaner1

Po spuštění klikněte na „Search“ / poté na „Delete“ / program Vám doporučí restart pc = potvrďte.

Po restartu se už žádná reklama neobjevila. Pokud přesto budete mít problém, tak zkuste všechny kroky z návodu č.1 či návodu č.2 nebo se zaregistrujte na forum.viry.cz, kde mi již několikrát vytrhly malware, spyware nebo adware z paty. Velmi dobrá komunita. Neinstaluji každou blbost a pečlivě si odškrtávám při instalaci přídavné nesmyslné programy, ale přesto se mi to stalo. Příště už vím, jak na to.

11 komentářů u Browse to save – jak odstranit tento adware

  • Dík. Ten čistící prográmek zabral.

  • Hell: To jsem rád! Alespoň někomu rada pomohla.

  • Člověče, díky moc za odkaz na AdwCleaner! Pořád jsem se nemohl „BrowseToSave“ zbavit. Já jsem v „Spravovat doplňky / Panel nástrojů a rozšíření“ toto také vůbec neměl, nepodařilo se mi to nikde najít a vůbec jsem nevěděl kde to v PC mám. Tento program dokonce vymazal i nežádoucí věci o kterých jsem vůbec nevěděl! Jen doufám, že moje radost není předčasná a že ještě někde něco není… Zatím díky moc.

  • …a nejde mi (po AdwCleaner) Google. Tušil jsem, že by to mohlo být v Google Chromu, protože jsem měl datum změny 15.6.2013 a problémy byly asi týden. Divné je, že reklamy vyskakovaly v IE 9 a ne v Goolgu. Uvidíme…

  • mtn750: Je to mrcha ten „BrowseToSave“. S ničím tak otravným jsem se dlouho nesetkal :-).

  • aktuální verze adwcleaneru má i tlačítko „report“ – v logu člověk vidí o co jde a kde to leží, než začne bezhlavě mazat.
    samozřejmě nevyžádané doplňky by měl být člověk schopen v jejich správě najít a zakázat sám – žádný údajný „herní“ ani další „videopřehrávací“ doplněk tam nepatří.

  • Určitě doporučuji !! Už jsem byl zoufalý a tak jsem vyzkoušel tento moc super prográmek a adware byl pryč. Takže pomáhá ! Díky borče. 🙂

  • Fasa, dik za radu…už mi ten adware riadne liezol na nervy….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web