Gamepad Logitech Wireless F710 – recenze

Protože jsem propojil PC s TV, chtěl jsem si také zahrát na gamepadu přímo na televizi, pohodlně si sednout do křesla a bez investice do konzole hrát v pohodlí, rozhodl jsem se koupit bezdrátový gamepad, který dle hodnocení patří mezi špičku. Rozhodl jsem se pro Logitech F710, který vypadal na jasnou volbu.

Ve většině dnešních her je možnost nastavit ovládání na gamepad. Standardem pro gamepad u PC se stal za několik let Xbox 360 controller, který je sice určen pro konzoli Xbox 360, ale také je kompatibilní pro PC. Gamepad F710 od firmy Logitech má ale možnost přepínat tlačítkem mezi Dinput a Xinput ovládáním. Dinput = určen pro PC ovládání, Xinput = ovládání jako by jste měli v ruce Xbox 360 controller a díky rozšířenosti je to nejvíce používané rozhraní na ovládání nových her. To je jasná výhoda oproti Gamepadu od Xboxu, protože můžete v Dinputu předělávat tlačítka dle své libosti.

Bohužel Logitech vydal ovladače pro gamepad, které nejsou 100%ní. Po nainstalování v režimu Dinput není problém, ale po přepnutí na Xinput se gamepad odpojí z herního zařízení ve Windows a gamepad je neaktivní. Musíte si stáhnout Wireless Gamepad F710 Connect Utility a přepnout na Dinput + zapnout utilitu a postupovat dle návodu, kde musíte postupně odpojit receiver i vyndat 1 baterku. Po této operaci je zase gamepad aktivní, ale pokud přepnete na Xinput můžete projít kolečko oživení znovu. Jak tedy aktivovat Xinput, aby jste mohli bez potíží hrát jako na Xbox 360 ovladači? Musíte si stáhnout oficiální ovladače od Microsoftu na Xbox 360 Wireless Controller for Windows. Nainstalujete ručně tento ovladač i když už máte nainstalován od Logitechu. Jak na to, odkazuji zde.

Po nainstalování obou ovladačů tedy můžete konečně přepínat mezi Dinput a Xinput, ale doporučuji vždy než spustíte vybranou hru. Na editování ovládání v Dinput módu máte program Logitech Profiler, ale byl na mne dosti složitý, raději jsem hrál v osvědčeném Xinput režimu, kde je vše nastaveno. Vibrace v ovladači fungují velmi dobře, ale pozor, musí je podporovat hra! Hrál jsem THPS HD a tam vibrace nebyly podporovány, hrál jsem také GTA IV, kde po nastavení v menu na ON, byly vibrace aktivní. Takže záleží na podpoře hry. Vibrace se také zapínají tlačítkem Vibration – zmáčknete a vibrování je krátké = vibrace vypnuty. Zmáčknete podruhé a vibrování je delší = vibrace zapnuty.

Celkově se gamepad drží velmi dobře a je cítit, že je z kvalitních materiálů. Horší je to z držením spodních velkých páček LT a RT, které se používají většinou na plyn při závodech = jsou velmi těžké na stisk a je cítit velký odpor. Po pár minutách jsem dostával křeče a prsty mě bolely.

Co je ale kamenem úrazu je tzv. lagování ovladače. Při hraní několika her se jednou za určitý čas gamepad zasekne a nereaguje na ovládání vašich prstů. Tento stav trvá přiblžně 2-3 sekundy a nic s tím nenaděláte. Na fóru Logitech je i velice obsáhlý topic, ale nedá se to vyřešit. Takže tento gamepad se neměl dostat ani do prodejen, přesto se již velmi dlouho prodává. Takový gamepad nepotřebuji a vrátil jsem ho zpět. Zaplatit 1000 Kč za gamepad, který má výpadky signálu, nemá smysl. Místo toho si koupím Xbox 360 controller (s kabelem) a nemusím nic řešit (také je tu možnost koupit si bezdrátový Xbox 360 controller, ale k tomu ještě Wireless Gaming Receiver = což vás bude stát i s ovladačem cca 2000 Kč a to ještě nepočítám play and charge kit. Kdybych to udělal hned, ušetřil bych si čas i peníze. Tímto chci varovat potencionální kupce, aby raději vybrali rovnou Xbox 360 ovladač. TAKŽE DOPORUČUJI NEKUPOVAT!

Hodnocení 1/5

3 komentáře u Gamepad Logitech Wireless F710 – recenze

  • Výborná recenze, která vystihuje naprosto přesně negativa F710.
    Škoda, že jsem ji nečetl již před koupí tohoto gamepadu. Ale pomohla mi alespoň vyřešit problém s ovladačem. Tímto děkuji autorovi recenze.

    • Ten ovladač neměl spatřit výlohy PC a elektroobchodů a přesto se stále prodává. Nechápu, že se lidé neozvali a neomlátili jim to o hlavu…

      • Škoda že jsem na Vaší recenzi nenarazil dříve než jsem tento ”kvalitní” ovladač zakoupil. Výpadky začaly po přeinstalaci systému a jsou opravdu časté. Z klidného člověka ovladač dokáže udělat cholerika. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web