Jak vypnout nechtěné aktualizace ovladačů na Windows 10

win10_pMicrosoft vypustil nedávno Anniversary update pro Windows 10. Tento update jsem nainstaloval doma i v práci. Doma jsem nezaznamenal jediný problém a vše fungovalo dál.

V práci jsem ale zjistil, že se mi po updatu stahují ty samé aktualizace ovladačů pro grafiku dokola. Aktualizace se stáhnou, ale po restartu systém napíše, že aktualizace nešlo nainstalovat. Protože to byly ovladače pro grafiku, tak vždy během stahování aktualizace a následné automatické instalaci mi problikávaly oba monitory (zapnutí a vypnutí monitoru cca 3× až 4× za sebou = 1 vlna). Protože se systému nepodařilo nainstalovat ovladače, tak to zkoušel stále dokola. Takže mi za hodinu přišly i 2 vlny probliknutí.

Nejen, že z toho bolí oči, ale protože pracuji s Adobe Creative Cloud, tak veškeré programy po tomto šoku vždy zamrzly. Sice se práce obnovily, ale je to otravné a brzdí to. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače grafiky AMD pro HD 8490, ale nepomohlo mi to.

Hledal jsem řešení a našel jsem zajímavý článek, kde popisují zakázání automatických instalací ovladačů pro Windows 10. Zde také odkazují na program „Show or hide updates“, který vydal sám Microsoft. Ten slouží k zablokování vybraných automatických aktualizací (nebo odkrytí). Stačí si tento program stáhnout a spustit (wushowhide.diagcab).

 

hide_updates

 

1) Klikněte na Další.

2) Vyberte Hide updates.

3) Zaškrtněte problematické ovladače, které se mají schovat pro automatické aktualizace Windows 10 a potvrďte klepnutím na Další a znovu Další.

U mě jsem musel vybrat:

– Advanced Micro Devices – Audio Device – AMD High Definition Audio Device (zde to asi nebylo nutné, ale zvuk mi funguje správně)

– Advanced Micro Devices, Inc driver update for AMD Radeon(TM) HD 8490.

– Advanced Micro Devices, Inc. – Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.3, Graphics Adapter WDDM2.0 – AMD Radeon(TM) HD 8490.

4) Ukončete program kliknutím na Zavřít. Máte hotovo. Již se aktualizace nebudou nekonečně aktualizovat a instalovat.

 

*Pokud budete chtít aktualizace zapnout, stačí zvolit u bodu 2 Show hidden updates, vybrat skryté aktualizace a zapnout je.

 

jak-vypnout-aktualizace-ovladacu-na-windows-10

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web