Po kom budeme pojmenovávat nové ulice?

ulica_ca_01Čím déle chodím po světě, tím více hledám ty současné pozitivní vzory a osobnosti. Ty idoly, ke kterým mohu vhlížet v hodinách slabosti. Z minulosti znám mnoho osobností, které se staly vzory – byli to panovnící, lékáři, dokonce politici, filosofové, generálové a jiní. Po nich se pojmenovávaly ulice a tiskly s jejich podobiznami poštovní známky. Celosvětové války se už (naštěstí) také nevedou a proto nemusíme nazývat nové ulice po osvoboditelých atp.

Nyní je období relativního klidu, prosperity. Technologie jsou na vzestupu, v mobilech máme celý svět a přesto mi tu něco a někdo chybí. Místo, aby se glorifikoval vynálezce či doktor, který zlepší náš život a byla po něm pojmenována ulice, tak za týden upadne v zapomnění a stane se slavnější ochechule, která se vystavila svou nahou fotku na sociální síti a ženy se podle ní ostříhají nebo oblékají. Svět se stal díky internetu ještě rychleji povrchnějším a konzumním a já si říkám, zda za pár let nepůjdu se svou rodinou Pokémoní ulicí a poté ostře nezabočím ulicí Kim Kardashian nebo to nestřihnu kvůli nákupu boční uličkou přes náměstí Dominiky Myslivcové. Po nákupu pošlu babičce dopis s poštovní známkou na níž bude nejnovější Iphone 7 nebo Galaxy S7 (ta s Iphone 7 bude samozřejmě dražší). Děti se mě budou ptát, kdo byla ta Kim Kardashian a co udělala tak významného a já jim vlastně ani nebudu mít sílu vysvětlit, co to bylo za povrchního a zbytečného člověka.

Vždy, když se volí v médiích osobnosti, tak tam máte z novodobých dějin pouze nejmladšího Václava Havla a pak už nic. Nebo sportovce, který něčím hodil nebo byl rychlejší, ale svět nám k pozitivnímu nezlepšil ani se o nic nezasadil. Takže 25 let pusto a prázdno. Nebo je to jen dobou a skvělí lidé jsou všude kolem nás? Třeba ano, ale já je nevidím.

3 komentáře u Po kom budeme pojmenovávat nové ulice?

  • Tady jsem 🙂

    • 1) Máš moc krátké jméno.
      2) Nic světoborného jsi neudělal.
      3) I přesto si cenním tvého přátelství, ale na štítek pro ulici to není 🙂

  • V Nizkych Tatrach som pred dvoma rokmi narazil na cedulu „Lidl les“. Hlboko, takmer dve hodiny chodze od najblizsej civilizacie… Neveril som vlastnym ociam..Skratka financovali zalesnenie a tak si tam dali tabulu, ze je to ich les.:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web
„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain