Po kom budeme pojmenovávat nové ulice?

ulica_ca_01Čím déle chodím po světě, tím více hledám ty současné pozitivní vzory a osobnosti. Ty idoly, ke kterým mohu vhlížet v hodinách slabosti. Z minulosti znám mnoho osobností, které se staly vzory – byli to panovnící, lékáři, dokonce politici, filosofové, generálové a jiní. Po nich se pojmenovávaly ulice a tiskly s jejich podobiznami poštovní známky. Celosvětové války se už (naštěstí) také nevedou a proto nemusíme nazývat nové ulice po osvoboditelých atp.

Nyní je období relativního klidu, prosperity. Technologie jsou na vzestupu, v mobilech máme celý svět a přesto mi tu něco a někdo chybí. Místo, aby se glorifikoval vynálezce či doktor, který zlepší náš život a byla po něm pojmenována ulice, tak za týden upadne v zapomnění a stane se slavnější ochechule, která se vystavila svou nahou fotku na sociální síti a ženy se podle ní ostříhají nebo oblékají. Svět se stal díky internetu ještě rychleji povrchnějším a konzumním a já si říkám, zda za pár let nepůjdu se svou rodinou Pokémoní ulicí a poté ostře nezabočím ulicí Kim Kardashian nebo to nestřihnu kvůli nákupu boční uličkou přes náměstí Dominiky Myslivcové. Po nákupu pošlu babičce dopis s poštovní známkou na níž bude nejnovější Iphone 7 nebo Galaxy S7 (ta s Iphone 7 bude samozřejmě dražší). Děti se mě budou ptát, kdo byla ta Kim Kardashian a co udělala tak významného a já jim vlastně ani nebudu mít sílu vysvětlit, co to bylo za povrchního a zbytečného člověka.

Vždy, když se volí v médiích osobnosti, tak tam máte z novodobých dějin pouze nejmladšího Václava Havla a pak už nic. Nebo sportovce, který něčím hodil nebo byl rychlejší, ale svět nám k pozitivnímu nezlepšil ani se o nic nezasadil. Takže 25 let pusto a prázdno. Nebo je to jen dobou a skvělí lidé jsou všude kolem nás? Třeba ano, ale já je nevidím.

3 komentáře u Po kom budeme pojmenovávat nové ulice?

  • Tady jsem 🙂

    • 1) Máš moc krátké jméno.
      2) Nic světoborného jsi neudělal.
      3) I přesto si cenním tvého přátelství, ale na štítek pro ulici to není 🙂

  • V Nizkych Tatrach som pred dvoma rokmi narazil na cedulu „Lidl les“. Hlboko, takmer dve hodiny chodze od najblizsej civilizacie… Neveril som vlastnym ociam..Skratka financovali zalesnenie a tak si tam dali tabulu, ze je to ich les.:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web