Slečna, krabice, zvědavost

Quest_box

Jel jsem v autě a zastavil jsem na semaforu. Naskočila červená. Byl jsem unavený z práce a má pozornost byla velmi špatná. Vedle mně v pruhu stálo další auto, u přechodu čekalo několik lidí a blízko stála pošta. Z té budovy najednou vyšla mladá dívka. Byla křehká, hubená a nesla obrovský balík.

Sledoval jsem jí očima celou cestu z úřadu, přes přechod i na chodníku. Bylo to fascinující, protože únava byla pryč a já chtěl vědět za každou cenu, co je v tak ohromném balíku! Zjistil jsem, že ji sleduje i řidič vedle mě a dokonce i lidé na přechodu. Dívka ten balík nesla s námahou, bylo to jako zjevení, jako ženská verze Ježíše Krista (akorát bez Ježíše a bez kříže). Napětí bylo ve vzduchu a snad každý, kdo to sledoval, měl chuť zjistit, co se v něm nachází. Co si tak mladá slečna mohla objednat? Proč nám to neukáže? Proč tak spěchá? Sám jsem jednu chvíli chtěl vyskočit z auta, vytrhnout jí balík z ruky a roztrhat lepenkový obal. Ta zvědavost byla v té chvíli neukojitelná. Přitom taková maličkost a kolika lidem v tu chvíli zvýšila tlak.

Naštěstí jsem se na poslední chvíli ovládl, nasadil opět vyrovnaný výraz a sešlápl plyn, když naskočila zelená. Stačilo málo a tu dívku bychom roztrhali jako psi při krmení (a to se jednalo pouze o balík). Lidská zvědavost je neukojitelná a toto byla ukázka její síly. Kdyby všechny drbny a všichni vyzvědači přetavili svou energii na něco lepšího, máme na Zemi ráj. Na druhou stranu je lidská zvědavost i silným impulsem a žene lidstvo vpřed v jeho bádání, objevování, vynalézání. Bohužel ta primitivní zvědavost má ale stále větší přitažlivost. Co to vyhodil soused do popelnice? Hele, Maruš, tamhle jde ta tvoje kamarádka a není s manželem! Staráme se o vše možné, chceme vědět o všech, ale o sobě víme málo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web