Kabang – zvíře je jen zvíře?

Kabang_best_dog

Včera oblétla svět fotografie a video o filipínské fence Kabang, která zachránila 2 děti a skončila pod motocyklem. Kolo jí utrhlo horní čelist i s čenichem. Stala se národní hrdinkou a symbolem odvahy. Lidé po celém světě vytvořili sbírku, aby podstoupila speciální operaci. Operace dopadla úspěšně a ona přežila. Operace stála 20 000 $. Je zajímavé, že pes po takové nehodě netrpí post-traumatickým šokem a je rád na světě. Netrpí tím, že mu něco chybí. Když ho nic nebolí, tak je stejný jako před tím a raduje se ze života. Na internetu se vedou dlouhé debaty, že není Kabang hrdinkou a že to je jen uměle vytvořený příběh atp. Někteří lidé píší, že ten pes za to nestál a že 20 000 $ je zbytečná cena za takového obyčejného psa.

Kroutím nad tím hlavou a rmoutí mě, když lidé ventilují své pravé nenávistné já. Ano, je hodně lidí, kteří přespříliš milují zvířata a kupují jim diamantové obojky nebo chodí na sestřihy podle poslední módy, ale to jsou extrémy. Pes je zvíře, ale dává také najevo cit, paměť, něhu, vděk a někdy se dokáže za svého pána prát až do krve. A pokud ten pes projevil statečnost, tak si takovou operaci zasloužil (a i kdyby ne, tak přesto ano). Kdyby vaše dítě leželo v nemocnici s utrženou čelistí, také byste říkali, že 20 000 $ je příliš velká cena? Ne, prosili byste všechny okolo o pomoc a snažili se zachránit mu život. A zde se podivuji nad tím, proč i v roce 2013 si lidé stále myslí, že psí/zvířecí život má menší cenu než lidský. Všichni na této planetě mají stejnou cenu, ale jen ti nejagresivnější vládnou. Zvířata jsou brána jako věci, jako spotřební zboží bez citu a nároku na svou existenci. Pěstujeme je pro konzum a bereme automaticky, že je v jejich nejlepším věku nemilosrdně popravíme kvůli tomu, aby bylo večer k televizi něco k zakousnutí. V přírodě neexistuje tvor, kromě člověka, který by celosvětově vybíjel všechny druhy, zabíjel všechny zvířata jen pro jídlo, které pak hnije v supermarketech. Pokroucená logika vládnoucího druhu „člověk“ je nebetyčná. Člověk se honosí titulem „rozumný“, ale chová se převážně hůře než všechno zvířectvo na světě.

Další téma, které mě až udivilo, je to, že fence nedokázali vytvořit alespoň umělou horní čelist. Je s podivem, že lidstvo zná tisíce způsobů jak lidi zabít, mučit a jednou jedinou raketou dokáže vygumovat veškerou lidskou existenci na této planetě, ale nedokáže dát do pořádku psa. Máme mikročipy, internet, chytré telefony, ale chirurgové nedokáží dát psa do původního stavu před tou nešťastnou událostí. Přijde mi, že lidstvo ve svém vývoji stále opomíjí vývoj toho nejdůležitějšího a tím je záchrana jekéhokoliv života (lidského i zvířecího). V zabíjení jsme napřed, protože roční rozpočty na zbrojení jsou několikanásobně vyšší než na výzkum a zdravotnictví. V 21. století sice umíme zničit vše živé, ale nezabráníme smrti z nachlazení a následného zápalu plic? To je tak absurdní a nevyvážené. Je to tím, že lidstvo vyvíjí jen to, co se bude dobře prodávat a nějaká humánní stránka byla vždy stranou.

A proto mám rád, že alespoň jednou za čas lidé projeví zájem o „obyčejný“ život psa a snaží se mu pomoci. I když je kolem toho davová hysterie, je to stále pozitivní příklad a snad si lidé uvědomí, že všichni na světě mají stejné právo na život.

Kabang_best_dog_2

Kabang_best_dog_3

Kabang_best_dog_4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web