rc4 není člověk, je to …

A máme tu jednu z nejočekávanějších recenzí. Před Vánocemi si blogeři připraví vždy něco speciálního a já Vám s radostí popíšu člověka, který si říká „rc4“. Jeho složitý charakter se nedá zcela přesně popsat, ale budu se snažit jeho slavnou osobnost přiblížit i těm, co ho možná neznají (nepředpokládám, ale že jich bude mnoho, protože rc4 je na internetu něco jako Arnold Schwarzenegger ve filmovém průmyslu). Budu psát pouze pravdu a slepím všechny střípky v jeden obraz. Veškeré informace, zde uvedené, byli konfrontovány s rc4 a on obsah bez výtky schválil.

rc4 je jedináček a proto jeho vnímání je zcela jiné než u ostatních lidí. Byl vždy vychováván tak, aby byl nejlepší. Nikdy nepoznal prohru a druhé místo považuje za podřadné. Nikdy se nesmířil se svým výsledkem a snažil se posunout hranice člověka až za horizont dokonalosti. Celkově získal za svůj život 3 poháry vítězství (2 plastové, jeden dřevěný – vyřezávaný otcem). Už jako malý si uvědomil, že je jiný než ostatní (poté co se podíval do zrcadla a zjistil, že má na sobě opět pyžamo s logem Supermana). Ve společnosti nebyl oblíbený, ale věděl, že to není důležité. Lidé se na něj dívali skrz prsty a nechtěli ho pochopit. On však vydržel tlak a sám čelil celému světu. Nepochopen, neuznán, bez podpory. 

Měl vždy vlastní měřítka a parametry, podle kterých hodnotil lidi. Kdo chybuje, tak si nezaslouží žít. Chybovat není lidské, tato vlastnost podle něj, patří zvířatům. Kdo je nedokonalý, měl by být automaticky vyloučen ze společnosti. Nejvíce nesnáší lidi, kteří jsou závislí na cigaretách, alkoholu, drogách a citech. Ti si také nezaslouží žít, protože si za to můžou sami. Samoživitelky s dětmi jsou ale největším trnem v jeho patě. Nezodpovědné, sobecké, chtivé a nevyrovnané duševní zrůdy, které si pořizují děti bez rozmyšlení. A když je někdo znásilní, tak si za to mohou sami. Určitě toho bezdomovce provokovala smyslnými pohledy a špičkou jazyka si přejížděla po rtech. Odpuzovaly ho podřadné lidské vlastnosti jako pravdomluvnost, soucit, touha, láska = jak přízemní a nemístné. Jeho vzorem byli vždy superhrdinové, kteří se alespoň z části mohli vyrovnat jeho kvalitám. Byli spravedliví, tělesně dokonalí, rozhodovali o osudu světa a měli hezký barevný trikot, který nepromokl ani v největší bouřce.

Film v jeho životě byl velmi důležitý. Problém byl, že měl vždy špatný vkus pro výběr a když už sáhl po kvalitním díle, tak myšlenku filmu nikdy přesně nepochopil. Jako příklad uvedu hororovou klasiku „Spalovač mrtvol“. Tento horor, který ukazuje fanatizmus myšlenky o dokonalosti a Rudolfa Hrušínského jako vrchního spalovače všeho lidského, rc4 považuje za černou komedii. Není víkendu, kdy by si neudělal čas na tento film. S jednou rukou zabořenou v popcornu a druhou se plácá smíchem do kolena. Krásné chvíle si každý dělá po svém, za to nikoho nemůžeme odsuzovat. Jeho nejoblíbenějšími filmovými postavami je Spiderman a Superman. Vždy uznával nadlidi a pokud si vezmete začínající písmena těchto superhrdinů, tak dostanete zkratku „SS“. Zajímavě se vyjadřuje i o Hitlerovi, že prý předešel osobní vizí svojí dobu jako například Steve Jobs. Nejdříve nepochopen, ale poté vzýván i obdivován. Jak to myslel, si raději ani nechci domýšlet.

rc4 má také umělecké ambice. Hraje na kytaru a dokonce úspěšně. Několik let dělal 4. kytaru skupině Linkin Park (možná z vás někdo tuto hudební formaci zná). Poté se dal na dráhu učitele a snažil se mě naučit hrát, bohužel mu chybí pedagogické vlohy. Snažil jsem se, ale jeho zaujaté chování spolu s netolerancí, mě spíše brzdily v rozvoji. Stále mě peskoval, poučoval a smál se mi za neobratnost. Místo, aby mě podpořil, tak mi jen podrážel nohy. Asi ve mě vycítil soka a nedokázal by akceptovat vedle sebe někoho více nadaného. Někdo prostě nedokáže překousnout, že žák se po čase stane lepším než jeho mistr (v mém případě 2x rychleji).

I přes jeho chyby ho máme rádi. Dokonce jsme ho naučili i některým lidským vlastnostem (už zdraví i matky samoživitelky, děti zdravit odmítá, stále na tom ale pracujeme). Co práce nám dalo v něm potlačovat touhu zvedat pravou ruku, která mu vždy vystřelila, když někdo začal zvyšovat hlas nebo tleskat.

Shrnutí: dokonalý narcista bez emocí a se špatným filmovým vkusem, poloviční nacista, hudební neumětel. 

 

10 komentářů u rc4 není člověk, je to …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web