Top 10 nejotravnějších dotazů během sledování filmu

Scream_RedShoesSledování filmu je pro mne nábožný okamžik. Mám rád klid, chci se plně koncentrovat na děj a pochopit sdělení. Film je mixem vyprávění, obrazů, myšlenek a hlavně emocí. A proto mě vždy dostává do kolen, když někdo jde kolem a začne se ptát na velmi zbytečné otázky. Přece není důležité, jak se o filmu mluví a jak se na první pohled jeví, ale jaký je celkově a jak se líbí samotnému divákovi. Zbytek je druhotný. Nadávám na to, kudy chodím, ale někdy takové otázky padají i z mých úst…

 

1) A o čem ten film je?
Tato otázka mě dokáže dokonale přiotrávit. Nejsem vyhraněný na žánry a rád se podívám na cokoliv, co má nějakou spojitost s filmem. K čemu dotyčný potřebuje obsah filmu vědět předem? Stačí se koukat a udělat si vlastní názor. Nechceš se dívat? Tak se nedívej a jdi se zabavit po svém.

 

2) Jé, to má titulky, jo?
Ano, tento film má titulky. Chodil si do školy, tak si se tam jistě učil i číst. Chápu, soustředit se na film a číst, je velmi namáhavé. Pak je mi s podivem, že dokážeš číst sms i řídit zároveň. Nestíháš číst titulky? Ale anglická klíčová slova pro vyhledávání porna si se naučil. Stačí chtít a pravidelně číst. Trochu zabrat hlavou. Jako výhodu beru také originální znění, protože český dabing posledních let nemá šťávu. Často se také stává, že svalovce dabuje herec s hlasem náctiletého chlapce a to neodpovídá charakteru postavy. Japonština či francouzština je tak nádherný jazyk, tak proč se nezaposlouchat.

 

3) To je černobílý film?
Proč má tolik lidí odpor k filmům s černobílým obrazem, je mi záhadou. Berou to jako méněcenný snímek a předem ho odsuzují. Přitom staré filmy učarují právě scénami, ale i scénářem. Noirové skvosty jsou vrcholem této tvorby. Černobílá scéna má své kouzlo v tom, že barvy nerozptylují a lze vnímat celou scénu tak nějak celistvě. Dokonalý přehled a nebolí po tom tolik oči.

 

4) Z jakého roku je ten film?
Jakmile ten film vznikl před rokem 1990, tak už patří do doby kamenné. Před tím rokem vznikly pouze otravné a těžkopádné filmy. Omyl, filmy před rokem 1990 měly daleko vyšší kvalitu nebo myšlenku. Samozřejmě, točily se sračky a točilo se jich mnoho, ale skvosty jako Psycho (1960), Dvanáct rozhněvaných mužů (1957) nebo Chaplinovy filmy, nikdy nezestárnou. Jejich nadčasové téma nebo vtip je pochopitelný pro každou generaci. Važím si starých filmů, protože byly daleko více důležité herecké projevy, pořádný scénář. Dnes jsou důležité hlavně triky nebo šokující záběry.

 

5) Jé, to je ten film, kde na konci  je vrahem nejlepší kamarád a zabije hlavního hrdinu?
Opravdu děkuji za tyto nechtěné dokazy, které prozradí celou zápletku. Ihned po dotázání je nejlepší film vypnout a hlasitě poděkovat za prozrazení zvratu nebo překvapení. Děkuji, vypadni.

 

6) A jak to dopadne?
Jak to mám vědět, když jsem to ještě neviděl? A i kdybych viděl, proč bych ti měl vyzradit konec? Tak proč se na to vůbec díváš? Vždyť přijdeš o efekt překvapení a vyvrcholení. Nechápu tyhle lidi, asi chtějí být připraveni. Vždy připraven!

 

7) To je Al Pacino nebo De Niro?
Hodně lidí v mém okolí si často plete tyto dva herce (ahoj mami) a nedokáže je od sebe rozeznat. Mají tmavé vlasy, to ano, ale jinak zcela jiné rysy. Je to asi jako si plést dva odlišné černovlasé lidi. Jeden bude mít 3 oči a druhý nebude mít pusu, ale mají stejnou barvu vlasů – sakra, jak je mám rozeznat?

 

8) Neviděl jsem už tenhle film?
Ne, neviděl. Nemohl si ho ještě vidět, protože tohle je teprve trailer a film bude uveden v kinech až za čtvrt roku. Jedině, že bys byl samotný režisér, střihač nebo byl členem producentského studia a měl přístup k předpromítání ještě nedokončeného filmu. Nejseš, aha, no tak si ho opravdu neviděl. To, že tam hraje herec, kterého znáš a střílí, ještě neznamená, že si ten film viděl.

 

9) To produkoval Spielberg – to točil Spielberg, jo?
Pokud je v traileru nebo na začátku filmu uveden v kolonce producent slavný režisér nebo herec, neznamená to, že to režíroval. Ano, má nad tím dohled a může trochu držet za ruku, ale svůj rukopis si tam stejně vloží samotný režisér. Většinou je to jen tahák pro masy, aby si právě řekli, že to dělal a tvořil ten slavný. Nedělal, pouze na to dal peníze a chce je zpátky a dobře zhodnocené.

 

10) Už si viděl ten nový film X? Kamarádka mi ho doporučila, byla na něm v kině a je prý skvělý!
Šuškanda kolem filmu zabírá. Maruška viděla film po 3 letech a byla unešená. Velké plátno, popcorn a potom šli s přítelem na večeři = ten film se povedl. Je mi zcela u zadele, co se Marii líbilo. Chci si na to udělat vlastní názor a až ho uvidím, tak uvěřím nebo vyvrátím. Holky bývají v tomto hodně náchylné a co doporučí oblíbená kamarádka, tak je pomalu na Oscara. Ani chlapi ale nebývají jiní. Filmy už od jisté doby ani já nedoporučuji. Poslouchat poté, že si ten film tak nepředstavovali, mě už nebaví.

2 komentáře u Top 10 nejotravnějších dotazů během sledování filmu

  • Nejhorší je, když partner na žádný zmíněný dotaz neodpovídá, protože u 90% filmů usne. A pak další den následuje věta číslo jedna v čase minulém. True story 😉

    • To chce do něj šťouchat palcem každých 5 minut. Naučil jsem se, že pokud si chci dílo užít, tak ho musím sledovat sám. Nebaví mě cítit otravné pohledy a nudu na ostatních. Také je velmi obtížné, aby diváci souzněli v názorech a pochopení filmu, protože každý z nás vychází z jiných zážitků a životních zkušeností. Takže hlavu k TV, připojit sluchátka a přes hlavu přehodit deku 😛 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS MrPierc Twitter MrPierc Pinterest MrPierc
Intimní anketa

Kam chodíte na záchod?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Piercova žena týdne
Piercova žena týdne

Sienna Miller – herečka

Naposledy jsem viděl

Starší hodnocení na ČSFD »

Bannery
Spisovatelské střevo rc4 blog Silencer blog SBOREZ.cz ZkuSMO.cz Vachi : Další blog, kterej drží hubu, drží krok AGREGÁTOR BLOGŮ ! Zahradní železnice Běleč Apinův kekel MovieScreen.cz NaFilmu.cz Osobní blog Dominika Fryče Jak psát web